Hisense 49L35E5K 49-inch Full HD Video Wall Large Format Display
1 Offer from:   R 6 649.00
Brand: Hisense
Model: 49L35E5K
Last Updated: 2026-05-01
Availability: Out Of Stock
Hisense 49L35E5K 49-inch Full HD Video Wall Large Format Display - Resolution: 1920 x 1080, Response Time: 8ms, Contrast Ratio: 1300:1, Brightness: 500nits, Viewing Angle(H/V): 178°/178°, Connectivity: 2 x HDMI... (in), 1 x DisplayPort (in), 1 x VGA (in), 2 x DVI (in&out), 2 x RS232 (in&out), 1 x USB, Wall Mountable: Vesa (600 x 400mm), Recommended Usage Hours: 24 hours/7 Days per week
1 Offer For Hisense 49L35E5K 49-inch Full HD Video Wall Large Format Display
R 6 649.00
Out of Stock
PC Shopper
Product Information
Video Wall
Bring a Powerful Visual Experience Beyond Your Imagination
Hisense 49L35E5K 49-inch Full HD Video Wall
Ultra / Extra Narrow Bezel
3.5mm slim and 1.8mm extra slim bezel types enable elegant and seamless display with minimal content discontinuation. Hisense Video walls cultivates a chic environment for your business.